20 czerwca 2023

Turniej Świętokrzyska Plażowa Piłka Ręczna – niezwykłe wydarzenie sportowe

W dniu 15.06.2023 r. na obiektach sportowych Politechniki Świętokrzyskiej odbył się pierwszy turniej plażowej piłki ręcznej dla uczniów i uczennic szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego. Inicjatorem tego wydarzenia był Pan Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty, a współorganizatorami: Politechnika Świętokrzyska w Kielcach, Świętokrzyski Związek Piłki Ręcznej w Kielcach oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. W zawodach wzięli udział uczniowie i uczennice reprezentujący:

• Szkołę Podstawową nr 25 im. Kornela Makuszyńskiego w Kielcach,
  • Szkołę Podstawową nr 32 im. Janusza Kusocińskiego w Kielcach,
  • Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Masłowie,
  • Publiczną Szkołę Podstawową im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie,
  • Szkołę Podstawową im. ks. Piotra Ściegiennego w Bilczy,
  • Szkołę Podstawową w Wolicy i Szkołę Podstawową im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach,
  • Zespół Placówek Oświatowych w Wąchocku.

Młodzi piłkarze i piłkarki ręczne wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami sportowymi, wolą walki, a także postawą fair play. Zwycięzcą zawodów została reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wolicy i Szkoły Podstawowej w Chęcinach, która w meczu finałowym pokonała drużynę Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Bilczy, pokonując Szkołę Podstawową w Czajkowie. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Aleksander Smolanko ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach, zaś za najlepszego bramkarza uznano Antoniego Gorzelaka ze Szkoły Podstawowej w Wolicy. Turniej dostarczył wiele radości młodym zawodnikom i zawodniczkom, a także był wspaniałą zabawą na piasku. Można o tym przekonać się w załączonej dokumentacji fotograficznej.

Świętokrzyski Kurator Oświaty z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie
Wystąpienie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na zakończenie Turnieju
Mecz o I miejsce
Nagrody dla najlepszych zespołów i zawodników
Świętokrzyski Kurator Oświaty i Prorektor Politechniki Świętokrzyskiej z najlepszym bramkarzem