13 kwietnia 2023

Ogólnopolska konferencja „Droga do Szoah – kultura i pedagogika pamięci w edukacji o Holokauście”

Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Państwowe Muzeum na Majdanku zapraszają dyrektorów szkół, placówek oświaty, a także pracowników instytucji kultury do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji podsumowującej projekt „Droga do Szoah – kultura i pedagogika pamięci w edukacji o Holokauście”.

Wydarzenie rozpocznie się 22 kwietnia 2023 roku o godzinie 9:00 w budynku Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku.

Konferencja jest rezultatem kilkumiesięcznej współpracy Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych z Miejscami Pamięci i Instytucjami Kultury, podczas której zorganizowano cykl seminariów dla nauczycieli w ramach projektu „Droga do Szoah”. Celem całego przedsięwzięcia było nie tylko upamiętnienie wydarzeń z kwietnia 1943 roku, ale także upowszechnienie pedagogiki pamięci jako istotnego elementu współczesnej edukacji.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegółowe informacje na stronie: https://www.majdanek.eu/pl/news/konferencja_podsumowujaca_projekt/1631