3 listopada 2023

Sesja ekspercka #CYFROWErozmowy: weryfikacja w dobie (dez)informacji

Sesja  odbędzie się 8 listopada 2023 roku w godzinach 10:00-13:00 i jest współorganizowana przez Centrum Edukacji Medialnej oraz Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jej celem jest nauka krytycznego myślenia i analizy treści w świecie cyfrowym. Spotkanie dostarczy uczestnikom narzędzi i strategii, które pomogą im odróżnić wiarygodne źródła od fake newsów. W swoim zamyśle wydarzenie ma zainspirować uczestników do propagowania zdrowego podejścia do informacji w swoim otoczeniu, w tym w mediach społecznościowych i tradycyjnych.

Sesja ekspercka składa się z dwóch części. W pierwszej wystąpią eksperci z Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej, Polskiej Agencji Prasowej, Stowarzyszenia Demagog oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Omówią wpływ social mediów na rozpowszechnianie fałszywych treści, rolę weryfikatorów w porządkowaniu środowiska cyfrowego, przykłady dezinformacji, sposoby ich wykrywania oraz techniki manipulacji reklamowej. W drugiej części odbędzie się debata z udziałem wszystkich prelegentów, moderowana przez dr Judytę Perczak z UJK.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką (dez)informacji, cyberbezpieczeństwa i cyberataków.

Udział w transmisji sesji jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie: https://cempolska.pl/konferencje.