5 października 2023

Konkurs matematyczno-informatyczny „InstaLogik”

Placówka Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla klas IV-VIII szkoły podstawowej. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Konkurs realizowany jest w całości online. Udział w konkursie jest bezpłatny.

W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Patronem konkursu jest także Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki, a partnerem Olimpiada Informatyczna Juniorów.

1. etap konkursu trwa od 2 do 30 października 2023. Uczniowie, którzy osiągną dobry wynik, zostaną zaproszeni do 2. i 3. etapu. Po każdym etapie będzie prowadzony ranking – osobny dla każdej grupy wiekowej.

Zapraszamy do rejestracji i zgłaszania swoich uczniów. Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz formularz rejestracyjny znajdziecie Państwo na stronie instalogik.pl. Rejestracja trwa do 30 października 2023.