30 sierpnia 2023

VII szkolenie metodyczne dotyczące pozaszkolnego nauczania w poobozowych miejscach pamięci

Państwowe Muzeum na Majdanku serdecznie zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w VII edycji szkolenia metodycznego, dotyczącego pozaszkolnego nauczania w poobozowych miejscach pamięci. Tegoroczne spotkanie o nazwie „Sprawcy z Majdanka – identyfikacja negatywna w edukacji o II wojnie światowej” odbędzie się już 21 października 2023 roku w Centrum Obsługi Zwiedzających PMM.

Nadchodzące wydarzenie w całości dedykowane pedagogom to kolejna odsłona cyklu szkoleń poświęconych edukacji historycznej. Celem spotkania jest ukazanie możliwości, jakie w kształceniu o czasach niemieckiej okupacji stwarzają nieoczywiste źródła i dokumenty, takie jak biografie sprawców. Wykłady, prezentacje oraz warsztaty partycypacyjne, będące głównymi elementami szkolenia są więc okazją do poszerzenia pedagogicznych perspektyw, a także wspólnego zastanowienia się, dlaczego zwykli ludzie stają się posłusznymi wykonawcami zbrodni.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny i traktowany jako kurs dydaktyczno-metodyczny podnoszący kwalifikacje zawodowe, dlatego wszyscy uczestnicy otrzymają imienne zaświadczenia o jego ukończeniu wraz z tematycznymi materiałami edukacyjnymi.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej organizatora.