4 września 2023

Życzenia Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Rodzice i Pracownicy oświaty, szkół, przedszkoli i placówek oświatowych
województwa świętokrzyskiego

Drodzy Uczniowie,

z radością inaugurujemy nowy rok szkolny 2023/2024.

Pierwsze kroki w nowym roku szkolnym pełne są emocji, oczekiwań i nadziei. Jest to czas, gdy wszyscy mamy okazję stworzyć coś nowego, czego jeszcze nie było. Znajdujemy się na początku podróży, w której odkrywamy nowe tematy, zdobywamy wiedzę, rozwijamy umiejętności i poznajemy samych siebie.

Nie możemy zapominać, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale również przestrzeń do budowania relacji, rozwijania pasji i talentów. To tutaj nawiązujemy przyjaźnie, uczymy się współpracy i zrozumienia dla drugiego człowieka. Dlatego zachęcam Was, drodzy Uczniowie, do aktywnego udziału w życiu szkoły, do współpracy i włączania się w różnorodne inicjatywy, do współpracy z nauczycielami, do zadawania pytań i wyrażania swoich wątpliwości. Bądźcie ciekawi, dociekliwi i szukajcie wiedzy wszędzie tam, gdzie tylko się da.

Drodzy Nauczyciele, Państwa praca jest bardzo wymagająca i odpowiedzialna. Wiem, że stawiacie sobie wysokie cele, aby zapewnić swoim uczniom jak najlepsze przygotowanie do przyszłości. Dziękuję za tę pracę, za zaangażowanie i profesjonalizm, za poświęcony czas i wysiłek.

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy szkół/placówek, jestem przekonany, iż razem możemy sprawić, że ten rok będzie niezapomniany.

Życzę wszystkim udanego i owocnego roku szkolnego 2023/2024!

Świętokrzyski Kurator Oświaty
Kazimierz Mądzik