4 lipca 2023

Obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Kielcach

1 sierpnia 2023 Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach organizuje obchody poświęcone 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zwracamy się apelem do uczestników kolonii i obozów wypoczywających w regionie świętokrzyskim z prośbą o udział w uroczystości na Skwerze Szarych Szeregów w Kielcach, pod pomnikiem Harcerzy Poległych za Ojczyznę w dniu 1 sierpnia br.

Powstanie Warszawskie to jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń w najnowszej historii Polski, jednocześnie jest symbolem wielkiej ofiarności i oddania sprawie polskiej. W tym dniu chcemy uczcić pamięć i oddać hołd tym wszystkim, którzy stanęli do walki o wolną Polskę.

Uroczystości w Kielcach rozpoczną się o godz. 15.45 mszą św. w Kościele Garnizonowym przy ul. Chęcińskiej, po czym przeniosą się na Skwer Szarych Szeregów, pod pomnik Harcerzy Poległych za Ojczyznę, gdzie staną m.in. poczty sztandarowe oraz kompania honorowa Wojska Polskiego. Tam o godz. 17.00 rozpoczną się główne obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, o tej samej godzinie na terenie całego miasta włączą się syreny alarmowe.