23 maja 2023

Festyn edukacyjny pod hasłem „Razem dla bezpieczeństwa” oraz Turniej dla klas mundurowych

Akademia Nauk Stosowanych im. prof. E. Lipińskiego w Kielcach we współpracy z Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Kielcach organizuje w dniu 30.05.2023 r. festyn edukacyjny pod hasłem „Razem dla bezpieczeństwa” oraz Turniej dla klas mundurowych.

Festyn skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego, w szczególności do uczniów klas tzw. mundurowych.

W trakcie festynu Uczelnia zorganizuje „Turniej dla klas mundurowych”, w którym udział wezmą przedstawiciele szkół mundurowych, które złożą do 26 maja stosowną deklarację. Dla trzyosobowych reprezentacji przygotowano konkurencje, które z pewnością uatrakcyjnią festyn np. quiz z wiedzy związanej z bezpieczeństwem, postępowanie na miejscu kolizji drogowej, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelanie na strzelnicy multimedialnej.

Działania te objęte są patronatem Wojewody Świętokrzyskiego – Zbigniewa Koniusza oraz Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – Kazimierza Mądzika.

W trakcie festynu zaprezentowane będą m.in. pojazdy, broń i sprzęt specjalistyczny wykorzystywany w służbie przez Policję, Straż Pożarną oraz Wojsko Polskie. Organy te wystawią także stoiska promocyjne zachęcające do podjęcia w nich służby. Odbędą się ponadto pokazy gotowości bojowej, tresury psów, samoobrony i innych aktywności zawodowych poszczególnych formacji.

Festyn będzie prowadzony zarówno w siedzibie Uczelni przy ulicy Jagiellońskiej 109A w Kielcach jak i na przyległym terenie, parkingu.

Zgłoszeń szkół uczestniczących w festynie oraz reprezentacji placówek do udziału w Turnieju można dokonać mailowo lub telefonicznie: