24 kwietnia 2023

Konkurs European Language Label (ELL) 2023

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności informuje, iż obecnie trwa 22. edycja europejskiego konkursu na najlepszy projekt językowy – konkursu European Language Label (ELL) 2023.

Zaproszenie do udziału w konkursie skierowane jest do koordynatorów realizujących projekty w przedszkolach, szkołach, na uczelniach, a także w instytucjach wspierających edukację językową (np. domach kultury, bibliotekach, muzeach). Mogą oni zgłaszać zarówno działania dofinansowane w ramach Erasmusa+ lub innych programów edukacyjnych, jak i takie, które nie otrzymały żadnych dotacji.

Konkurs ELL został stworzony przez Komisję Europejską w 1998 r. i odbywa się w ponad 20 krajach uczestniczących w programie Erasmus+. Polskie placówki biorą w nim udział od 2001 r. Celem tej inicjatywy jest wyróżnienie edukatorów – realizujących innowacyjne projekty w dziedzinie nauczania języków obcych – prestiżowym certyfikatem ELL, podpisanym przez komisarz Unii Europejskiej ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży oraz polskiego ministra edukacji i nauki.

Wnioski o przyznanie certyfikatów można składać do 15 czerwca 2023 r.

Więcej informacji: Konkurs ELL