13 lutego 2023

Akcja zbierania latarek dla dzieci na Ukrainie

Fundacja Uniters (United Volunteers), w ramach akcji „Święta bez taty”, organizuje przedsięwzięcie polegające na podarowaniu każdemu dziecku na Ukrainie małej latarki jako symbolu „Światła od Świata”.

Ciemne schrony, brak prądu w domu, szkole, przedszkolu ze względu na bombardowania, ciemne korytarze, nieoświetlone ulice i klatki schodowe to rzeczywistość ukraińskich dzieci. Wszystkie boją się ciemności, dlatego razem podarujmy im światło – namiastkę poczucia bezpieczeństwa. Ta symboliczna latarka rozproszy ciemność i strach. Będzie przypomnieniem, że cały świat jest z ukraińskimi dziećmi.

Fundacja Uniters zawiezie zebrane latarki na Ukrainę, a tam trafią do punktów ich wydawania dzieciom. Punkty te będą zorganizowane w każdej wsi i miejscowości. W większych miastach będzie ich kilka. Siły Zbrojne Ukrainy podjęły się współpracy przy organizacji tych punktów i zobowiązały się do zapewnienia ich bezpieczeństwa. Dary będą rozdawane przez wyznaczonych żołnierzy, urzędników państwowych i członków organizacji wolontariackich. W pierwszej kolejności adresowane będą na wschodnie tereny Ukrainy, gdzie zniszczenia i cierpienie ludności cywilnej są największe.

Więcej informacji na stronie internetowej www.swietabeztaty.pl.