25 sierpnia 2017

Nowe SIO. Zainstalowana aplikacja SIO (niebieska ikona z pomarańczową książką) nie działa

W związku z powtarzającymi się nieustannie pytaniami informujemy, że od 24 lipca zmienił się sposób dostępu do danych tzw. nowego SIO:

  1. Zainstalowana na komputerach aplikacja „SIO” (niebieska ikona z pomarańczową książką) nie działa i działać już nie będzie! Można ją odinstalować z komputera.
  2. Dostęp do nowego SIO jest możliwy z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu (komputer, tablet, telefon) znajdującego się na terenie Polski.
  3. Aby zalogować się do nowego SIO, uruchamiamy przeglądarkę internetową (np. Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Safari, Microsoft Edge) i ładujemy stronę https://sio.men.gov.pl
  4. W polach „Identyfikator” i „Hasło” podajemy dane do logowania używane do tej pory w aplikacji „SIO” (niebieska ikona z pomarańczową książką) i klikamy „ZALOGUJ”

UWAGA! Do 31 sierpnia 2017 roku na wyżej wspomnianej stronie mogą się logować jedynie ministerstwa, kuratoria, jednostki samorządu terytorialnego. Dostęp dla pozostałych użytkowników (np. szkół i placówek oświatowych) ma zostać uruchomiony po dniu 31 sierpnia 2017. O dokładnym terminie uruchomienia MEN poinformuje w osobnym komunikacie.