19 marca 2024

Bezpłatny program edukacyjny MegaMisja dla klas 1-3 szkół podstawowych

Ruszył nabór do bezpłatnego programu edukacyjnego MegaMisja dla klas 1-3 szkół podstawowych.

Organizatorem jest @Fundacja Orange, która zaprasza nauczycielki i nauczycieli do cyklu zajęć, które budują MegaMoce, czyli kompetencje społeczne oraz postawy, które ułatwią dzieciom stawianie pierwszych kroków w świecie pełnym ekranów.

W MegaMisji dzieci uczą się, jak ważna jest współpraca, empatia, szacunek, a jednocześnie umiar w korzystaniu z urządzeń ekranowych, krytyczne podejście do treści napotykanych w sieci oraz rozpoznawanie zagrożeń i radzenia sobie z nimi, np. zwracania się o pomoc do zaufanych dorosłych.

Każda szkoła w programie otrzyma nieodpłatnie scenariusze zajęć, które pomagają realizować podstawę programową, pomoce naukowe oraz wsparcie ze strony Zespołu MegaMisji.

Nabór trwa do 29 kwietnia 2024. Aby wziąć udział w MegaMisji, należy wypełnić formularz online i dołączyć do niego pracę zgłoszeniową – krótkie nagranie video, w którym przedstawiciel szkoły opowie o swojej motywacji do udziału w programie.

Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie www.fundacja.orange.pl/megamisja. Realizacja MegaMisji rozpocznie się we wrześniu br.