8 grudnia 2023

VII Europejski Konkurs Statystyczny (EKS)

W roku szkolnym 2023/2024 Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem organizuje VII edycję Europejskiego Konkursu Statystycznego, który jest międzynarodowym wydarzeniem kierowanym do uczniów VII – VIII klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Głównym celem Konkursu jest wzbudzenie zaciekawienia statystyką wśród uczniów oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą. Dodatkowo przygotowania i udział w Konkursie to znakomita okazja do poznania źródeł danych i wyciągania na ich podstawie prawidłowych oraz ciekawych wniosków. Udział w Konkursie ma także na celu przedstawienie roli statystyki w życiu każdego człowieka, w różnych aspektach społecznych.

Europejski Konkurs Statystyczny składa się z dwóch części: krajowej i europejskiej. Obie odbędą się w bieżącym roku szkolnym. Dwie zwycięskie drużyny spośród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wyłonione podczas etapu krajowego Konkursu będą mogły wziąć udział w części europejskiej i zmierzyć się z przedstawicielami 19 innych krajów.

Rekrutacja trwa do 22 stycznia 2024 r.

Szczegółowe zasady Konkursu oraz wszelkie inne informacje zamieszczone są na stronie: eks.stat.gov.pl