21 sierpnia 2023

Projekt profilaktyczny „Fit School”

fit school

Fundacja Medicover wraz ze specjalistami pediatrii i fizjoterapeutami opracowała bezpłatny program treningowy dla uczniów pn. Fit School. Program jest bezpłatnie udostępniany nauczycielom z całej Polski. Z bezpłatnych zajęć z wirtualnym trenerem, w pierwszym miesiącu po uruchomieniu programu, skorzystało ponad 7 000 uczniów i 115 nauczycieli w 53 szkołach.

Aktywność fizyczna ma olbrzymie znaczenie szczególnie w okresie rozwoju, kiedy kształtują się wzorce zachowań, osobowość, układ odpornościowy i kostno-stawowy. Dzieci, które dużo się ruszają, mają ogólnie lepsze zdrowie, są mniej podatne na choroby somatyczne i wykazują mniej zaburzeń psychicznych.

Według „Raportu o stanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce w ramach projektu Global Matrix 4.0”, który powstał we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka, zaledwie niecałe 20% dzieci i młodzieży w Polsce jest wystarczająco aktywnych. Aby wprowadzić dobre nawyki ruchowe u dzieci w wieku szkolnym, Fundacja Medicover we współpracy ze specjalistami pediatrii i fizjoterapeutami opracowali bezpłatny nowatorski program „Fit School”. Z pomocą nowych technologii, które fascynują dzieci, aktywizuje się je też do aktywności fizycznej.

Projekt Fit School jest skierowany do nauczycieli WF i nauczania wczesnoszkolnego w całej Polsce. Fundacja Medicover bezpłatnie udostępnia gotowe zajęcia w formie filmów treningowych. Nauczyciel zyskuje czas na indywidualną pracę z każdym dzieckiem. Ponadto na platformie znajdują się krótkie przerwy śródlekcyjne, z których można korzystać, kiedy widzimy spadek koncentracji uczniów. Nauczyciele otrzymują również dostęp do certyfikowanych szkoleń, które są pomocne podczas awansu zawodowego.

Fit School został uruchomiony w marcu 2023. W pierwszym miesiącu funkcjonowania programu z bezpłatnych zajęć z wirtualnym trenerem skorzystało ponad 7 000 uczniów i 115 nauczycieli w 53 szkołach.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej organizatora.