19 czerwca 2023

Sukces Wojciecha Dudka w Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Nauczycielka z uczniami i Świętokrzyskim Wicekuratorem Oświaty.

W środę 14 czerwca 2023 r. w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Finałowa XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z kuratorami oświaty z całej Polski.

Podczas Gali Finałowej uczniom z naszego województwa towarzyszyła Świętokrzyski Wicekurator Oświaty Pani Katarzyna Nowacka oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu. W trakcie uroczystości ogłoszone zostały wyniki oraz wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe.

Znakomity wynik w Zawodach Laureatów, które odbyły się w dniach 12-14 czerwca br. w Warszawie, osiągnął Wojciech Dudek (uczeń klasy szóstej) ze Szkoły Podstawowej im 24 lutego 1863 r. w Małogoszczu, zajmując 4 miejsce ex aequo z dwoma innymi uczniami spośród 66 uczestników etapu ogólnopolskiego tegorocznej edycji Konkursu!

Pozostali uczniowie reprezentujący województwo świętokrzyskie:

  • Jan Tomczyk (kl. 6) ze Szkoły Podstawowej im 24 lutego 1863 r. w Małogoszczu – miejsce 33;
  • Franciszek Urgacz (kl. 4 – najmłodszy uczestnik zawodów) ze Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 r. w Małogoszczu – miejsce 44;
  • Bartosz Kwiatkowski (kl. 7) ze Szkoły Podstawowej w Mójczy – miejsce 53.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pani Magdaleny Wikliny.

Nauczycielka z uczniami i Świętokrzyskim Wicekuratorem Oświaty.
Uczniowie z otrzymanymi nagrodami.
Wręczanie nagród uczniom podczas Gali Finałowej.
Świętokrzyski Wicekurator Oświaty z uczniem i nauczycielką.