15 czerwca 2023

Webinarium „#MEDIAchallenge: potencjał sztucznej inteligencji a horyzonty edukacji”

Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach zaprasza do wzięcia udziału w webinarium #MEDIAchallenge: potencjał sztucznej inteligencji a horyzonty edukacji, które odbędzie się 19 czerwca 2023 r. o godz. 12.00.

Specjalnym gościem będzie prof. Akademii Leona Koźmińskiego dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, z którą rozmawiać będzie dr Bartłomiej Balcerzak.

Od kilku miesięcy chatGPT i tzw. duże modele językowe (LLM) są tematem licznych rozmów. Nauczycieli niepokoi, że generatywna sztuczna inteligencja pomaga uczniom i studentom tworzyć prace pisemne. Jednocześnie narzędzia SI dostarczają wiedzę o wiele szybciej niż tradycyjna przeglądarka internetowa. Docierają też informacje, że technologia generowania treści wywraca do góry nogami całe branże, od grafiki poprzez dziennikarstwo, aż po edukację.

Rejestracja na stronie cempolska.pl/konferencje. Osoby uczestniczące w webinarium uzyskają zaświadczenie o udziale.

Jednocześnie organizator zaprasza do obejrzenia wideo-relacji z sesji eksperckiej pt. „#CYFROWErozmowy: sztuczna inteligencja – szansa czy utopia?” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Medialnej w Kielcach i Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.