24 kwietnia 2023

Oferta szkoleniowo-warsztatowa Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM)

Szanowni Państwo,

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (PNWM) zaprasza przedstawicieli szkół organizujących polsko-niemieckie spotkania młodzieży do udziału w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach metodycznych PNWMonline. Spotkania on-line będą okazją do uzyskania fachowych odpowiedzi na pytania związane z organizacją polsko-niemieckich projektów młodzieżowych oraz poznania innych osób zaangażowanych w wymianę.

Oferta szkoleniowo-warsztatowa w maju i czerwcu:

1) Zip-Zap I: animacja językowa (nie tylko) online – warsztaty metodyczne. Głównym celem warsztatów jest przećwiczenie wybranych metod animacji językowej, która jest świetnym sposobem nie tylko na pobudzenie aktywności językowej młodzieży, ale także na integrację grupy. Termin warsztatów: 03.05.2023 r. (j. niemiecki), 08.05.2023 r. (j. polski). Więcej informacji i link do rejestracji: Zip-Zap I

2) Action – cut – play! Jak nagrać smartfonem reportaż z wymiany? Na szkoleniu online zostaną omówione konkretne narzędzia i wskazówki: od koncepcji do realizacji reportażu filmowego z międzynarodowego spotkania młodzieży. Termin warsztatów: 21 oraz 28 maja 2023 r. (j. niemiecki), 16 oraz 23 maja 2023 r. (j. polski). Więcej informacji i link do rejestracji: Action – cut – play!

3) Online w akcji przed i po! Jak dobrze przygotować młodzież do spotkania i utrzymać jego rezultaty? W czasie szkolenia zostaną zaprezentowane narzędzia online i będą przedstawione praktyczne pomysły na to, jak włączyć grupę w przygotowanie spotkania (na żywo) i na przedłużenie kontaktu po powrocie z wymiany. Termin warsztatów: 11.05.2023 r. (j. niemiecki), 25.05.2023 r. (j. polski). Więcej informacji i link do rejestracji: Online w akcji przed i po!

4) Łapcie za mikrofon! Jak zrobić dobry podcast z młodzieżą? Podczas szkolenia zostaną przedstawione m.in. etapy przygotowania podcastu, platformy hostingowe, możliwości nagrania audio, wskazówki i ćwiczenia do pracy nad głosem, sztuki rozmowy, wykorzystania dźwięków i muzyki. Termin warsztatów: 5 oraz 12 czerwca 2023 r. (j. niemiecki), 16 oraz 23 maja 2023 r. (j. polski). Więcej informacji i link do rejestracji: Łapcie za mikrofon!