12 stycznia 2026

Program edukacyjny „Apetyt na Polskie. Mistrzowie 5 porcji”

apetyt na polskie

Program skierowany jest do uczniów klas 4-5 oraz 6-8 szkół podstawowych i koncentruje się na przekazywaniu wiedzy z zakresu zasad zdrowego i zbilansowanego żywienia. Tematyka zajęć obejmuje rolę polskich warzyw, owoców oraz ich przetworów w codziennej diecie.

Forma realizacji programu

Program realizowany jest w formie jednej interaktywnej lekcji z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych opracowanych przez metodyka. Nadzór merytoryczny nad projektem sprawuje dr hab. n. o zdr. Beata Sińska, pełniąca obowiązki Kierownika Zakładu Żywienia Człowieka Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Elementy programu

W ramach programu przewidziano konkurs, w którym szkoły, nauczyciele prowadzący zajęcia oraz uczniowie mogą otrzymać nagrody. Program obejmuje:

  • Scenariusze zajęć współtworzone z metodykiem
  • Materiały dydaktyczne zatwierdzone merytorycznie przez specjalistów z dziedziny żywienia
  • Materiały edukacyjne wykorzystujące elementy zabawy
  • Certyfikaty potwierdzające udział w programie
  • Możliwość uczestnictwa w konkursie

Program trwa do 30 stycznia 2026 roku. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.apetytnapolskie.com/programedukacyjny.