Kategoria: Stulecie Niepodległości

4 grudnia 2017

Konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Włączając się w obchody upamiętniające to doniosłe wydarzenie, Kancelaria Senatu organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny pod patronatem marszałka Senatu „Orzeł Biały – nasza duma” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. (więcej…)

Załączniki

Regulamin konkursu "Orzeł Biały - nasza duma"
Data: 2017-12-04, rozmiar: 140 KB
25 października 2017

Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej w województwie świętokrzyskim

Szanowni Państwo Dyrektorzy
szkół i placówek oświatowych
województwa świętokrzyskiego

Sejm uchwalił przyszły rok – rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

27 kwietnia 2017 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał ustawę o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej – http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/1093_u.htm

W związku z tym  serdecznie zapraszam Państwa do włączenia się w Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poprzez organizowanie w swoich szkołach i placówkach przedsięwzięć mających na celu upamiętnienie i uczczenie tych wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską.

Świętując odzyskanie niepodległości, szkoły nie powinny skupiać się tylko na apelach i akademiach szkolnych, ale sięgać po nowatorskie rozwiązania, które oprócz dzieci zaangażują również rodziców i społeczność lokalną.

Na stronie KO w Kielcach http://kuratorium.kielce.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/wydarzenia-patriotyczne/stulecie-niepodleglosci/ umieszczane są informacje o ww. wydarzeniach.

Jednocześnie zwracam się z prośbą o przesyłanie informacji dotyczących organizowanych przez Państwa z tej okazji uroczystości.

W tym celu proszę o uzupełnienie zamieszczonego poniżej formularza on-line:

Świętokrzyski Kurator Oświaty
Kazimierz Mądzik