14 grudnia 2012

Stypendia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej w Warszawie

6 grudnia 2012 r. w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów ponad 60 stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej z całego kraju. Województwo świętokrzyskie na uroczystości reprezentowali:

  • Robert Karol Jankowski z II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich,
  • Hubert Mateusz Majcherski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

W 2012 r. nadesłanych zostało 3918 wniosków o stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Z województwa świętokrzyskiego stypendium to otrzymało 145 uczniów. Do Ministerstwa Edukacji Narodowej napłynęło 1638 wniosków spośród których wybranych zostało 320, w tym
3 z województwa świętokrzyskiego.

Uroczystego wręczenia dyplomów dokonali: Minister Edukacji Narodowej Pani Krystyna Szumilas oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pan Tadeusz Sławecki.

Pani Minister zwracając się do stypendystów powiedziała, że „największym kapitałem, w który możemy wyposażyć młodego człowieka jest wiedza i umiejętności, ponieważ w dużym stopniu decydują o przyszłym życiu. Ale nie tylko szkoła jest odpowiedzialna za przygotowanie do dorosłego życia. Wiele zależy od Was, Waszej chęci, determinacji, ciekawości świata, gotowości do zadawania pytań i samodzielnego poszukiwania odpowiedzi i tego jak podchodzicie do własnej edukacji”.