7 marca 2012

Wyniki trzeciego etapu Konkursu Humanistycznego

Drogie Finalistki. Drodzy Finaliści

Zanim sprawdzicie wyniki wojewódzkiego etapu Konkursu Humanistycznego, przyjmijcie gorące gratulacje – 3 marca 2012 r., w gościnnej Szkole Podstawowej nr 34 w Kielcach, spotkało się dziewięćdziesiąt pięcioro Młodych Humanistów wyłonionych z ponad dwutysięcznej grupy uczestników szkolnych eliminacji z grudnia 2011 r.

WSZYSCY – i Finaliści, i Finaliści-Laureaci – JESTEŚCIE ZWYCIĘZCAMI. Finalista – to zaszczytny tytuł. Jesteśmy pewni, że zaprocentuje po pierwsze – dalszym rozwojem Waszych talentów, po drugie – przyjęciem do wymarzonego gimnazjum.

Laureatom gratulujemy wiedzy i umiejętności radzenia sobie ze stresem, jaki niewątpliwie towarzyszył Wam w dniu eliminacji wojewódzkich. Nie spoczywajcie na laurach – rozwijajcie skrzydła i szybujcie wysoko. A uroczyste podsumowanie Konkursów Przedmiotowych, organizowane w Muzeum Narodowym w Pałacu Biskupów wykorzystajcie jak przystało na humanistów: obejrzyjcie (być może nie po raz pierwszy) obrazy Olgi Boznańskiej i Stanisława Kaczora-Batowskiego oraz odwiedźcie pomniki Jana Karskiego i Henryka Sienkiewicza. Wielka Sztuka jest nierzadko bardzo blisko nas. 

Życzymy Wam wielu sukcesów na edukacyjnych i osobistych ścieżkach.

Szanowni Nauczyciele

Ktoś powiedział: Nauczyciele wpływają na wieczność… Gratulując Państwu sukcesu podopiecznych i doceniając wysiłek włożony w rozwój Ich talentów prosimy, abyście Państwo pomogli Finalistom i Laureatom cieszyć się z sukcesu, jakim był udział w wojewódzkich eliminacjach Konkursu Humanistycznego 3 marca 2012 r. Na tym etapie Konkursu nie ma przegranych – są tylko ZWYCIĘZCY.

Chylimy głowę przed Państwem za to, że pod Waszą opieką nabrało blasku 95 Pereł Regionu. Niech dzięki Państwa pomocy Finaliści i Laureaci zakończą ten Konkurs z przeświadczeniem, 
że zwyciężyli, że przyszłość to pasjonująca przygoda z naukami humanistycznymi, że Szkoła i Nauczyciele pomogli im zdobyć pewność siebie, radość uczenia się i kompetencje.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie Finalistów

Za chwilę sprawdzicie Państwo punktację uzyskaną w finale Konkursu Humanistycznego przez Córkę czy Syna. Zanim jednak poznacie wyniki, przyjmijcie od nas gratulacje – Państwa dziecko 3 marca 2012 r. udowodniło sobie i otoczeniu, że sukces to – po pierwsze – rozum, a po drugie – ciężka praca. Na wojewódzkim etapie Konkursu nie ma przegranych – są wyłącznie ZWYCIĘZCY.

Wsparcie, jakiego udzielaliście Państwo swoim dzieciom w ostatnich miesiącach zasługuje na najwyższe uznanie. Zaświadczenie Finalisty lub dyplom Laureata w rękach dumnego z sukcesu dziecka jest tego największym dowodem. Podsycajcie Państwo w Synu i w Córce tę dumę i radość.

Z wyrazami uznania i najwyższego szacunku dla Finalistów, Laureatów oraz dla Ich Nauczycieli i Rodziców –

Wojewódzka Komisja Konkursu Humanistycznego