4 października 2023

XIII edycja akcji edukacyjnej „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”

Wydawnictwo Karty Grabowskiego serdecznie zaprasza do udziału w 13. edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który w tym roku odbędzie się 17 listopada.

Jak co roku wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, zaś w ramach akcji to sami uczniowie, z pomocą nauczycieli i edukatorów, tworzą specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych z tabliczki mnożenia. Same Komisje znajdują się na terenie szkół, zaś Patrole wychodzą na ulice, do parków, sklepów, urzędów oraz innych instytucji i przepytują przypadkowych przechodniów.

Egzaminy przybierają różne formy, jednak najczęściej wybierane są egzaminy ustne, podczas których egzaminowany losuje z koszyka Komisji mały los z pięcioma równaniami z mnożenia o różnym stopniu trudności. Każda osoba, która odpowie poprawnie na wszystkie pytania z losu – otrzymuje tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz symboliczną legitymację.

W wydarzeniu może wziąć udział każda placówka edukacyjna, która dokona rejestracji na stronie rejestracja. Organizator udostępnia jej niezbędne materiały (np. losy egzaminacyjne, plakaty, afisze), które są pobierane przez Koordynatorów Lokalnych (w każdej placówce jest min. 1 Koordynator). Placówki organizują akcję w dniu 17 listopada.

Akcja jest bezpłatna.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej organizatora.