1 grudnia 2022

II Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne – konkurs na uczniów

II Ogólnopolskie Igrzyska Optyczne to wydarzenie organizowane przez Uniwersytet Opolski dla uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Konkurs szczególnie kierowany jest  do osób interesujących się optyką, budową oka czy planujących zdawać egzamin maturalny z biologii, fizyki lub matematyki.

Uczniowie szkół rywalizować będą III etapach o atrakcyjne nagrody, w tym o „Złoty Indeks” Uniwersytetu Opolskiego, gwarantujący przyjęcie na studia na preferencyjnych zasadach z pominięciem konkursu świadectw, zagraniczną wizytę w Akademii Optyki Plön w Niemczech czy bony pieniężne.

Etapy konkursu

I etap zaplanowany został zdalnie na 12.01.2023 r., co umożliwi udział aż 250 osobom, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdują. II i III etap, czyli półfinał i finał Ogólnopolskich Igrzysk Optycznych, odbędą się w Opolu 23.03.2023 r.

Jak zgłosić udział w konkursie?

Zgłoszenia do I etapu – eliminacji przyjmowane są do 18.12.2022 roku. Termin ten może zostać skrócony po osiągnięciu limitu miejsc, dlatego zalecamy niezwłoczną rejestrację. Formularz zgłoszeniowy powinien wypełnić nauczyciel/przedstawiciel szkoły. Jednorazowo można zgłosić 10 uczestników. W celu zgłoszenia większej liczby uczniów należy wypełnić ponownie formularz.

Pomoce naukowe i inne pliki do pobrania

Regulamin, harmonogram wydarzeń i oświadczenia RODO potrzebne do zgłoszenia zamieszczamy poniżej. Pliki do pobrania znajdują się również na stronie www.igrzyska-optyczne.pl