21 października 2022

VIII edycja Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej

Instytut Pamięci Narodowej serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w VIII edycji Turnieju Debat Historycznych – największym ogólnopolskim projekcie edukacyjnym wykorzystującym formę debaty oksfordzkiej. Wszystkie dotychczasowe edycje organizowanego od 2016 r. Turnieju były objęte honorowym patronatem Marszałka Sejmu RP. Turniej to nie tylko doskonała okazja do pogłębienia wiedzy o najnowszej historii Polski, ale również sposobność ćwiczenia warsztatu oksfordzkiego: umiejętności budowania logicznej argumentacji oraz komunikacji interpersonalnej.

Rozgrywki odbywają się w dwóch etapach: regionalnym oraz finałowym. Zwycięzcy Regionalnego Turnieju Debat Historycznych kwalifikują się jako finaliści do Turnieju Ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu 2023 r. w Warszawie. Dla Laureatów przewidziano dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje o Turnieju, w tym Regulamin i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie Organizatora: https://edukacja.ipn.gov.pl/edu/konkursy-i-projekty/turniej-debat-historycznych.