19 października 2022

Punkt edukacyjny programu „Poznaj Polskę” pn. „Czary Napary. Akademia Ziołowa Marcina z Urzędowa”

„Czary Napary. Akademia Ziołowa Marcina z Urzędowa” zaprasza nauczycieli wraz z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych, do odwiedzenia i odbycia interaktywnej lekcji w miejscu wpisanym na Listę Punktów Edukacyjnych Programu Poznaj Polskę Ministerstwa Edukacji i Nauki.

„Czary Napary. Akademia Ziołowa Marcina z Urzędowa” to wystawa posiadająca duże spektrum możliwości edukacyjnych. Począwszy od polskiego badacza roślin Marcina z Urzędowa, jego dokonań w polskim ziołolecznictwie (Herbarz Polski – na wystawie znajduje się oryginał) poprzez poznanie roślin, ziół, trucizn, w formie filmów, mappingu i innych eksponatów, które można dotykać i bawić się nimi uczniowie będą mieć możliwość w ciekawy sposób spędzić czas, poznać interesujące historie, opisy.

Wystawa stwarza możliwości realizacji wielu scenariuszy zajęć do zastosowania przez nauczycieli, np. jak i z jakich roślin wykonać zielnik, życie i dokonania Marcina z Urzędowa, zioła lecznicze i ich zastosowanie w codziennym życiu, znajomość gatunków grzybów jadalnych i trujących, domowe SPA i wiele innych.

Metodami pracy podczas pobytu na wystawie może być pogadanka, obserwacja, pokaz.

Miejsce: Czary Napary Akademia Ziołowa Marcina z Urzędowa, Sandomierz, ul. Rynek 4, www.czarynapary.pl, tel. 574 639 690.