18 października 2022

Konkurs fotograficzny „ŚWIĘTOKRZYSKIE – NATURAlnie”

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych zaprasza wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego oraz osoby z całej Polski do udziału w konkursie fotograficznym pn. „ŚWIĘTOKRZYSKIE – NATURAlnie”.

W konkursie mogą wziąć udział osoby zajmujące się fotografowaniem nieprofesjonalnie. Główną ideą konkursu jest ukazanie Regionu Świętokrzyskiego jako miejsca bogatego w ciekawe przyrodniczo miejsca, nie skażone  działalnością człowieka. Zgłoszenia można nadsyłać do 10 listopada 2022 r. Każdy z uczestników może nadesłać maksymalnie 3 fotografie, które nie były nigdzie wcześniej publikowane, nie biorą aktualnie udziału w innych konkursach i nie były wcześniej nagradzane. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 lat i powyżej 18 lat.

Najlepsze fotografie zostaną zaprezentowane na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, a także będą wykorzystywane w publikacjach elektronicznych i papierowych.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego – Departament Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych, a w pracach komisji konkursowej weźmie udział m.in. pan Piotr Michalec, uznany artysta fotografik z Kielc specjalizujący się w fotografii świętokrzyskiego krajobrazu. W roku 2020 Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła go „Turystycznym Dziennikarzem Roku” za cykl zdjęć z Ponidzia. Jego prace wygrywały ogólnopolskie oraz regionalne konkursy fotograficzne.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: https://www.swietokrzyskie.pro/konkurs-fotograficzny-swietokrzyskie-naturalnie-zapraszamy-do-udzialu/