5 października 2022

Akcja „Reinhardt” w regionie kieleckim. W 80. rocznicę niemieckiego ludobójstwa Żydów

7 października 2022 r do Chmielnika na konferencję naukową pt. Akcja „Reinhardt” w regionie kieleckim oraz wystawę Aktion „Reinhardt” 1942–1943 w 80. rocznicę niemieckiego ludobójstwa Żydów.

Radio Kielce włączyło się w organizację spotkania, by zachęcić Państwa do skorzystania ze słuchowisk produkowanych przez radio w 2022 r. i przedstawiających zagładę żydowskiej społeczności regionu świętokrzyskiego. Ponadto ciekawy program konferencji może być dodatkowym źródłem poszerzającym wiedzę i spojrzenie na temat okrutnego planu Niemców w celu realizacji zadań dydaktycznych.

Konferencja będzie okazją, by skorzystać oferty Radia Kielce, którą jest cykliczna audycja „Akcja Reinhardt; cel: świętokrzyskie”.

To fabularyzowany dokument, który przypomina historię  miast i miasteczek z regionu oraz  ich żydowskich mieszkańców. Celem audycji jest uświadomienie słuchaczom, że ci ludzie zginęli  na skutek podjętej z zimną kalkulacją i szczegółowo zaplanowanej akcji zniszczenia narodu żydowskiego.

W 2022 roku Radio wyprodukuje w sumie 52 odcinki , każdy po około 10 min i każdy dotyczy innego miejsca w regionie świętokrzyskim. ( m.in. Pińczów, Bodzentyn, Chmielnik, Ostrowiec, Staszów). Autorem scenariusza jest dr Marek Maciągowski. W audycjach występują aktorzy scen warszawskich i kieleckich. Narratorem jest Anna Dymna.

Odcinki są dostępne na portalu: podcasty.radiokielce.pl.

Więcej informacji oraz prezentacja odcinków i scenariusza lekcji z wykorzystaniem audycji Radia Kielce – podczas konferencji naukowej w Chmielniku

Załączniki

program
Data: 2022-10-07, typ pliku: PDF, rozmiar: 95 KB