3 października 2022

Sportowe Świętokrzyskie – 8. edycja Europejskiego Tygodnia Sportu

W ramach obchodów 8.edycji Europejskiego Tygodnia Sportu w dniach 23 -30 września 2022 r. w szkołach i placówkach województwa świętokrzyskiego odbyło się szereg imprez sportowych. Do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się w sumie 366 szkół, przedszkoli i placówek z województwa świętokrzyskiego. W różnych aktywnościach sportowych zaplanowanych na tydzień sportu wzięło udział ok. 6500 uczniów. Liczne zaangażowanie szkół i placówek oraz różnorodność dyscyplin oraz gier i zabaw sportowych świadczy o dużym zainteresowaniu i kreatywności szkół/placówek  promujących sport jako aktywność fizyczną i społeczną.

Na podsumowanie Europejskiego Tygodnia Sportu, na Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kielcach odbył się mecz towarzyski w piłkę siatkową pomiędzy Pracownikami Kuratorium Oświaty wspieranymi  przez sportowców: Radosława Wasiaka oraz Sławomira Szmala a Pracownikami Urzędu Miasta Kielce. Gra była wyrównana i przebiegała  w miłej sportowej atmosferze. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla pracowników Urzędu Miasta Kielce. W wydarzeniu uczestniczyli jako kibice uczniowie oraz pracownicy ZSP nr 2 w Kielcach. Dziękuję dyrekcji, nauczycielom i uczniom z ZSP nr 2 w Kielcach za organizację, sędziowanie i dokumentację fotograficzną podczas meczu.

Mecz ten również został zgłoszony przez Pana Kazimierza Mądzika, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w ramach 8. edycji Europejskiego Tygodnia Sportu jako działanie, służące promocji działań sportowych oraz zdrowego i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu wśród osób, które na co dzień pracują w świętokrzyskich urzędach.

Wszystkie zgłoszone wydarzenia sportowe z terenu woj. świętokrzyskiego można zobaczyć na stronie : https://etspolska.gov.pl/events/

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody 8. Europejskiego Tygodnia Sportu.