27 września 2022

Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu matematyczno-informatycznego InstaLogik, organizowanego przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla klas IV-VIII szkoły podstawowej. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Konkurs realizowany jest w całości online. Udział w konkursie jest bezpłatny.

W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

W III edycji konkursu InstaLogik udział wzięło ponad 6400 uczniów, w tym w województwie świętokrzyskim wystartowało 180 uczniów z 26 szkół. Szczegółowe informacje, w tym harmonogram i regulamin, znajdują się na stronie konkursu: https://instalogik.pl