22 września 2022

Wizyta Ministra Edukacji i Nauki, prof. Przemysława Czarnka – Ślubowanie uczniów klas I, Szkoła Podstawowa w Zawierzbiu

W dniu 21 września br.  województwo świętokrzyskie odwiedził Minister Edukacji i Nauki Pan prof. Przemysław Czarnek, który złożył wizytę w  Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Zawierzbiu prowadzonej przez Stowarzyszenie ”Dobro Dzieci”. Pan Minister uczestniczył w uroczystości ślubowania uczniów klasy I oraz w warsztatach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Pierwszoklasiści po ceremonii pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej w Zawierzbiu otrzymali od Pana Ministra pamiątkowe dyplomy.

W spotkaniu z uczniami, nauczycielami, rodzicami i przedstawicielami lokalnego środowiska Ministrowi Edukacji i Nauki towarzyszył Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik wraz z Dyrektorem Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Panią Beatą Niziołek oraz Poseł na Sejm RP Pan Marek Kwitek.

Stowarzyszenie „Dobro Dzieci” od 10 lat prowadzi szkołę i przedszkole w Zawierzbiu w gminie Samborzec. Placówki w tym czasie bardzo się rozwinęły i wyróżniają się dobrym wyposażeniem, dającym możliwość wszechstronnego rozwoju dzieciom i uczniom, zwłaszcza tym, którzy wymagają wsparcia ze względu na niepełnosprawności. Zaproszeni na uroczystość goście mogli się o tym przekonać podczas prezentacji placówki przez  jej dyrektora Pana Jana Wiatra. Szkoła ma jednak potrzeby w zakresie poprawy warunków kształcenia – jest to sala gimnastyczna dająca uczniom możliwość pełniejszego rozwoju fizycznego i sprawnościowego. Szansą dla placówki jest uzyskanie dofinansowania na namiotową salę gimnastyczną, o które szkoła wystąpiła do Ministerstwa Edukacji  i Nauki w ramach programu wspierającego inwestycje placówek prowadzonych przez stowarzyszenia.