1 sierpnia 2022

Ruszyła V edycja ogólnopolskiego konkursu Do Hymnu

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło piątą edycję konkursu Do Hymnu. Zainteresowane szkoły mogą przesyłać swoje zgłoszenia drogą elektroniczną do 31 sierpnia 2022 r. Przesłuchania konkursowe zaplanowane zostały w terminie od 3 października do 25 listopada. W konkursie szkoły rywalizują o atrakcyjne nagrody finansowe. Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych polegający na wspólnym jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie https://dohymnu2022.webankieta.pl/. W konkursie może wziąć udział maksymalnie 300 szkół, a o ich zakwalifikowaniu zdecyduje kolejność zgłoszeń.

W tym roku po raz trzeci elementem konkursu będą warsztaty edukacyjne dla 100 nauczycieli, którzy przygotowują prezentacje szkół. Warsztaty odbędą się w Łodzi w dn.10-11 września 2022 r. Udział w nich jest bezpłatny i nieobowiązkowy. Zainteresowane osoby powinny zaznaczyć odpowiednie pole w formularzu zgłoszeniowym.

Konkurs Narodowego Centrum Kultury Do Hymnu jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: https://nck.pl/projektykulturalne/projekty/konkurs-do-hymnu/aktualnosci/ruszyla-v-edycja-ogolnopolskiego-konkursu-do-hymnu