28 lipca 2022

Mobilna gra miejska „Godzina W”

Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach zaprasza do udziału w interaktywnej grze miejskiej pt. „Godzina W” z wykorzystaniem aplikacji ActionTrack. Tematem przewodnim Powstanie Warszawskie. Gra potrwa od 30 lipca do 1 sierpnia.

W trakcie spaceru po Kielcach uczestnicy poznają wydarzenia, miejsca i losy mieszkańców stolicy latem 1944 r. Nie zabraknie pytań z wiedzy historycznej, ale również kreatywnych zadań i twórczych wyzwań. Wszystko po to, aby lepiej poznać i zrozumieć przyczyny wybuchu Powstania Warszawskiego oraz upamiętnić jego bohaterów.

W grze mogą wziąć udział zarówno osoby indywidualne, jak również zespoły (max. 4 osoby). Z poziomu gracza wymagany jest jedynie smartfon z dostępem do internetu oraz otwartość na nowe formy edukacji.

Start gry zaplanowano na 30 lipca o godzinie 17:00, a kod QR umożliwiający rozpoczęcie gry, będzie dostępny na drzwiach wejściowych do Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” przy ul. Warszawskiej 5 w Kielcach. Kod QR aktywny będzie w terminie od 30 lipca (od godziny 17:00) do 1 sierpnia (do godziny 17:00). Do gry można przystąpić w dowolnym momencie w okresie aktywności kodu QR.

Gra jest jedną z inicjatyw w ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Honorowy patronat objęli: Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz i Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

Rozstrzygnięcie i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 1 sierpnia na Skwerze Harcerskim Szarych Szeregów w Kielcach, po zakończeniu uroczystości upamiętniających 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które rozpoczną się o godzinie 17:00.

Regulamin gry jest dostępny pod adresem: https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/aktualnosci/168157,Mobilna-gra-miejska-Godzina-W-Kielce30-lipca-1-sierpnia-2022.html