2 czerwca 2022

Wszyscy do jednej bramki – podsumowanie

Z okazji Dnia Dziecka Wojewoda Świętokrzyski, Komendant Wojewódzki Policji oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty zorganizowali wydarzenie integracyjne „Wszyscy do Jednej Bramki”, której celem była wspólna zabawa dzieci polskich i ukraińskich oraz promocja działań na rzecz bezpieczeństwa. Piknik odbył się 31 maja br. na Stadionie Miejskim w Kielcach, a w jego trakcie wręczono nagrody, wyróżnienia i dyplomy w konkursach plastycznym i muzycznym organizowanych przez Świętokrzyską Policję i Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Po okazjonalnych przemówieniach Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik przypomniał dzieciom o konieczności zachowania bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku, a następnie wraz z Wojewodą Świętokrzyskim Panem Zbigniewem Koniuszem i Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach Panią insp. dr Agatą Malasińską-Nagórny uhonorował nagrodami wszystkich laureatów i finalistów konkursu plastycznego „Podaj rękę Ukrainie” i konkursu muzycznego „Pokojowa Nutka”.

Nagrodzone prace można było oglądać na wystawie plenerowej, a na scenie zaprezentowali się soliści, którzy triumfowali w konkursie muzycznym. Duże wrażenie na uczestniczących w wydarzeniu wywołała emocjonalna interpretacja piosenki „Nie Twoja wojna” w wykonaniu Veroniki Mytiuk ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Kielcach oraz charyzmatyczny występ zespołu „Angels” ze Skarżyska-Kamiennej.

Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, malować twarze, układać puzzle, a także wraz z animatorami brać udział w zabawach ruchowych. Zainteresowanie starszych dzieci budziły stoiska wojska, Straży Granicznej, Służby Ochrony Kolei, Policji Świętokrzyskiej, natomiast wszystkim podobały się pokazy tresury psów służbowych służb mundurowych, jak i pokaz sztuk walki Kieleckiego Klubu Sportowego Karate. W ramach akcji odbył się mecz towarzyski pomiędzy młodzieżową drużyną (U-19) Korony Kielce, a juniorami U-16 ukraińskiego klubu Metalista Charków. Dla wszystkich dzieci zapewniono wodę, słodki poczęstunek oraz zapewniono bezpieczeństwo podczas wydarzenia integracyjnego.