31 marca 2022

Chatbot informacyjny – pomoc w języku polskim i ukraińskim

Jesteś rodzicem z Ukrainy i chcesz uzyskać informację o zapisie dziecka do szkoły? Zależy ci na kontynuowaniu studiów lub kariery naukowej w Polsce? Skorzystaj z narzędzia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Chatbot informacyjny jest dostępny na profilu MEiN na portalu Facebook.

Chatbot informacyjny

Chatbot został przygotowany we współpracy z GovTech Polska w ramach inicjatywy #SzkołaDlaWas. Narzędzie pozwala uzyskać informacje związane z zapisem dziecka do szkoły, przyjęciem na studia, pomocą materialną dla studentów czy podejmowaniem pracy w polskich uczelniach lub instytutach naukowych. Powstało z myślą o ukraińskich rodzicach, uczniach, studentach i pracownikach naukowych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojego kraju w wyniku eskalacji konfliktu zbrojnego.

Rozmowa z chatbotem także w języku ukraińskim

Chatbot to narzędzie, które umożliwia uzyskanie niezbędnych informacji także w języku ukraińskim. Jest ono intuicyjne i łatwe w obsłudze. Chatbot nie tylko udziela najważniejszych informacji, ale za pośrednictwem udostępnionych linków pozwala na przekierowanie użytkowników na strony internetowe z informacjami dla obywateli Ukrainy.

Zachęcamy do skorzystania z chatbota!