25 marca 2022

Seria bezpłatnych spotkań „Uczę polskiego jako obcego”

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na serię spotkań „Uczę polskiego jako obcego”. Pozwolą Ci zdobyć podstawy pracy z dziećmi i młodzieżą, a także dorosłymi.

Zarejestruj się i weź udział bezpłatnie: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/ucze-polskiego-jako-obcego-seria-4-spotkan-online-3103-28042022.

W ciągu miesiąca będzie omawiana następująca tematyka:
– Jak pracować z uczennicą i uczniem z doświadczeniem migracji?
– Jakie są podstawowe zasady nauczania języka jako obcego (ABC glottodydaktyki)?
– Co musisz wiedzieć, kiedy uczysz ukraińskich uczniów i uczennice języka polskiego?
– Skąd brać wysokiej jakości materiały i jak dobierać je do poziomu uczących się?
– Jak wykorzystać gry i zabawy, które masz pod ręką oraz jak szybko stworzyć nowe?

Terminy: 4 czwartkowe wieczory (19:00-20:30). Platforma Zoom:

  • 31 marca
  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia
  • 28 kwietnia

Pierwsze webinarium jest otwarte dla wszystkich chętnych (w tym osób, które nie pracują jako nauczyciele w szkołach). Grupa, która się podczas niego utworzy, będzie pracować wspólnie podczas kolejnych. Udostępnimy Wam przestrzeń do dzielenia się tym, jak sprawdzają się w praktyce proponowane podczas spotkań metody i materiały.

Uczestniczki i uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich czterech spotkaniach, otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział.

Spotkania odbywają się w ramach cyklu „Polska-Ukraina. Razem w szkole”, w którym Centrum Edukacji Obywatelskiej wspiera szkoły w wyzwaniach związanych z kryzysem migracyjnym w naszym kraju. Więcej na www.ceo.org.pl/ukraina i www.ceo.org.pl