16 marca 2022

„Laboratoria przyszłości” – ankieta dla nauczycieli dotycząca propozycji szkoleń wspierających realizację programu

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia prowadzone będą w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Wsparcie szkół podstawowych przyczyni się do budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości w odniesieniu do kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Ankieta dla nauczycieli

Ministerstwo Edukacji i Nauki udostępniło ankietę dotyczącą propozycji szkoleń wspierających realizację programu „Laboratoria przyszłości”.

Ankietę znajdą Państwo pod linkiem: https://ankiety-sio.men.gov.pl/index.php?r=survey/index&sid=875853&newtest=Y&lang=pl

Zakres tematyczny ankiety to:

  1. preferowana forma, rodzaj i zakres szkolenia,
  2. określenie grupy odbiorców,
  3. wskazanie przedmiotu zajęć,
  4. preferowany termin i czas szkolenia.

Zebrane informacje w zakresie potrzeb  i oczekiwań nauczycieli przyczynią się do lepszego dopasowania i funkcjonowania programu.

Finansowanie programu

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.