2 marca 2022

Spektakl Internetowego Teatru TVP dla szkół „Calineczka” ze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach  

TVP zaprasza na kolejną w tym roku szkolnym transmisję w iTeatrze, którą będzie spektakl „Calineczka”.

Transmisja 16 marca o godzinie 11.30. Czas trwania:  60 minut bez przerwy. Spektakl dla widzów 4+

Sztuka Marty Guśniowskiej na motywach jednej z najbardziej lubianych baśni Andersena nie odbiega fabularnie od oryginału, zachowując znane wszystkim wątki.

Porwana przez Ropuchę szukającą żony dla syna, potem przez zakochanego Chrabąszcza, Calineczka znajduje schronienie w norce Myszy, która z kolei chce ją wydać za mąż za Kreta.

Maleńka bohaterka przebywa długą, trudną drogę, na której spotyka w większości negatywne, egoistyczne i narzucające jej swoją wolę postaci; musi się z nimi zmierzyć w tej inicjacyjnej symbolicznej wędrówce.

Przygody  Calineczki są bowiem opowieścią o dorastaniu i marzeniach, o poszukiwaniu własnej ścieżki i pragnieniu wolności. Jak mówi reżyser Katarzyna Kawalec „to przedstawienie jest o nauce słuchania swych marzeń, ale także o niesłuchaniu swego wewnętrznego głosu i tym, co z obu tych postaw wynika”.

Pogodny spektakl w nieco surrealistycznym klimacie, z atrakcyjną fabułą i zabawnie przerysowanymi postaciami bohaterów, których wady i relacje odnoszą się do świata ludzi, adresowany jest do młodszych widzów.

  • reżyseria: Katarzyna Kawalec
  • scenografia: Pavel Hubička
  • muzyka: Łukasz Damrych
  • ruch sceniczny: Klaudia Cygoń
  • przygotowanie wokalne: Dorota Dakszewicz
  • premiera teatralna: 9 lutego 2019
  • aktorzy: Katarzyna Kuderewska, Krystyna Nowińska, Katarzyna Prudło, Ewa Reymann,  Beata Zawiślak, Grzegorz Eckert, Piotr Janiszewski, Michał Skiba

Chętne szkoły, które chcą obejrzeć spektakl, prosimy o kontakt z TVP3 KIELCE. Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Na maile zgłoszeniowe czekamy do ostatniego dnia przed spektaklem. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu kom 605 605 448. Wszelkie informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdą Państwa na jego stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.

Koordynator „Internetowego Teatru TVP dla szkół” w OTVP KIELCE, z którym mogą kontaktować się szkoły chcące włączyć się do projektu: Paulina Błaszczyk,  e-mail: promocja.kielce@tvp.pl, mobile: 605 605 448.