9 grudnia 2021

Wyniki konkursu „Bo piękno na to jest, by zachwycało… kreatywnie o życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida”!

Z wielką radością informuję, że ogólnopolski Konkurs „Bo piękno na to jest, by zachwycało… kreatywnie o życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida” został rozstrzygnięty.

Komisja Konkursowa powołana przez Ministra Edukacji i Nauki wyłoniła ośmiu laureatów w tym dwóch laureatów z województwa świętokrzyskiego:

  • Aleksandra Gawryjołek – uczennica V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach (opiekun merytoryczny – Pani Magdalena Słoma).
  • Daria Gałczyńska – uczennica III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Kielcach (opiekun merytoryczny – Pani Teresa Jakubowska).

Drodzy Uczniowie

Wasze innowacyjne projekty są dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, a edukacja jest wspaniałą i emocjonującą przygodą. Zdobywając tytuł laureata w tym prestiżowym Konkursie, udowodniliście, że szkoła jest znakomitym miejscem, w którym pod opieką swoich nauczycieli można rozwijać pasje i zainteresowania.

Życzę Wam satysfakcji z osiągnięć i kolejnych sukcesów.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski i trwał od 24 września do 8 grudnia 2021 r. Jego celem było rozpropagowanie, ukazanej w sposób nieszablonowy, wiedzy na temat życia i twórczości Cypriana Kamila Norwida w 200. rocznicę jego urodzin, w szczególności poprzez ukazanie jego intelektualnej i artystycznej oryginalności.

Organizatorem Konkursu był Minister Edukacji i Nauki.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/konkurs-bo-piekno-na-to-jest-by-zachwycalo-rozstrzygniety

Laureatom oraz ich opiekunom merytorycznym gorąco gratulujemy!

Świętokrzyski Wicekurator Oświaty
Katarzyna Nowacka