23 listopada 2021

Trzecia edycja konkursu Learn&Fly

28 listopada startuje rekrutacja do trzeciej edycji konkursu Learn&Fly., który jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na budowie prostego modelu latającego, zaprezentowaniu go przed jury i podejścia do konkurencji na najdłuższy lot. Już w pierwszym etapie do wygrania będą atrakcyjne nagrody pieniężne. Łączna pula nagród dla laureatów wynosi prawie 20 tysięcy złotych.

Projekt odpowiada na problem braku podstawowych umiejętności uczniów związanych ze STEM (ang. Science, Technology, Engineering and Mathematics) w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki, poprzez zastosowanie innowacyjnych i angażujących metod nauczania. Zawody są kontynuacją idei projektu edukacyjnego Learn&Fly, który realizowany był w latach 2017-2019 przez partnerów z Polski, Hiszpanii i
Portugali, współfinansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+.

Drużyny podczas swoich prac będą korzystać ze specjalnie przygotowanych materiałów szkoleniowych. W ramach projektu zostały opracowane Learn&Fly STEM Kit (zestaw materiałów opisujących ogólne zasady budowy statków powietrznych) oraz Learn&Fly Careers Kit, czyli swoisty przewodnik po branży lotniczej. W projekcie tym, bardzo dużą rolę odgrywają aspekty inżynierskie, konstruktorskie, znajomość zasad aerodynamiki i podstawowa wiedza z zakresu lotnictwa, ale także takie umiejętności jak praca w grupie, kreatywność, innowacyjność i komunikacja są niezbędne do osiągnięcia sukcesu.

Całość projektu potrwa do czerwca 2022 roku. Półfinały odbędą się w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku oraz na Politechnice Rzeszowskiej i następnie finał także w Rzeszowie.

Organizatorem zawodów Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza. Partnerami głównymi projektu oraz sponsorami nagród dla zwycięzców są firmy znane w branży lotniczej: Lockheed Martin, Pratt & Whitney Kalisz, Pratt & Whitney Rzeszów.

Więcej informacji na stronie www.dolinawiedzy.pl/learnfly