15 września 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021: materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli

Główny Urząd Statystyczny przygotował dla nauczycieli i rodziców pakiet materiałów edukacyjnych, który ma na celu przybliżenie dzieciom idei Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Na stronie https://spis.gov.pl/dla-dzieci-i-mlodziezy/ znajdują się kolorowanki dla najmłodszych, gry dotyczące NSP 2021 oraz gry przybliżające wiedzę ze statystyki publicznej dla młodszych i starszych dzieci. Ponadto zespół GUS z myślą o nauczycielach przygotował zestaw materiałów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych – przedszkoli, klas I-III, IV-VIII i dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W materiałach znajdują się propozycje zabaw, karty pracy, quizy, filmy edukacyjne i wiele innych ciekawych informacji. Mogą zostać one wykorzystane jako gotowe zajęcia lub jako dodatek do lekcji. Można je modyfikować i dostosowywać do aktualnie  prowadzonych tematów zajęć.

Rozpoczął się również konkurs dla nauczycieli, pt. „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”. Celem jego jest poszerzanie wiedzy na temat NSP 2021 wśród uczniów i nauczycieli. Regulamin konkursu znajduje się na stronie https://spis.gov.pl/najlepszy-scenariusz-o-nsp-2021/.

NSP 2021 zakończy się 30 września. Udział w spisie jest obowiązkowy.