30 czerwca 2021

Nowe perspektywy. Szersze horyzonty. Erasmus+ – EKS 2021-2027” – IV Kongres Edukacji – 30 września 2021r. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce zaprasza na IV Kongres Edukacji, który odbędzie się 30 września 2021 roku w formule online (początek o godz. 12:00).

Hasło tegorocznego spotkania brzmi: Nowe perspektywy. Szersze horyzonty. Erasmus+ | EKS 2021-2027.

Podczas Kongresu zostaną przedstawione informacje o założeniach programu Erasmus+, Europejskiego Korpusu Solidarności oraz innych inicjatywach przewidzianych na lata 2021-2027. Zostaną one zaprezentowane w odniesieniu do aktualnych priorytetów określonych przez państwa członkowskie we współpracy z Komisją Europejską: transformacji cyfrowej, uczestnictwa w życiu demokratycznym, włączania i różnorodności oraz środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi. Podczas Kongresu zaplanowane są interaktywne prezentacje, dyskusje z udziałem ekspertów, wystąpienia gości honorowych oraz sesje tematyczne dotyczące programu Erasmus+ i Europejskiego Dnia Języków.

W tym dniu  odbędzie się także jubileusz 20-lecia konkursu European Language Label. W ramach Europejskiego Dnia Języków zostaną zorganizowane sesje tematyczne poświęcone nauce języków obcych. Zostaną wręczone najważniejsze nagrody edukacyjne przyznane w konkursie EDUinspiracje, oraz w konkursach Komisji Europejskiej: European Language Label i European Innovative Teaching Awards.

Więc informacji o Kongresie, program oraz rejestracja: