17 czerwca 2021

Konkurs „Moje kosmiczne wakacje 2021”

Konkurs Polskiej Agencji Kosmicznej „Moje kosmiczne wakacje 2021” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (osobno oceniane podgrupy: klasy I-IV, od V do tegorocznych absolwentów, uczniowie szkół specjalnych). Prace można wykonywać indywidualnie lub zespołowo (zespół od 2 do 4 dzieci).

Motywem przewodnim Konkursu jest poznawanie Wszechświata oraz dorobku ludzkości w zakresie badań i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Uczestnicy w swoich pracach muszą nawiązać przynajmniej do jednego ze szczegółowych tematów Konkursu:
a) Wakacyjne obserwacje nieba;
b) Kosmiczne technologie w naszym codziennym życiu;
c) (Wszech)świat z książek Stanisława Lema.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone m.in. książkami o tematyce kosmicznej, mapami nieba oraz voucherami wstępu do Hevelianum w Gdańsku, jednego z partnerów konkursu (drugim Centrum Nauki Kopernik – ESERO POLSKA). 5 najaktywniejszych szkół otrzyma zestawy gadżetów. Autorzy wszystkich prawidłowo zgłoszonych prac otrzymają pamiątkowy elektroniczny dyplom.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, znajdują się są na stronie: https://polsa.gov.pl/wydarzenia/13-ostatnie/1447-moje-kosmiczne-wakacje-2021-konkurs-polskiej-agencji-kosmicznej-dla-uczniow-szkol-podstawowych

Zgłoszenia można przesyłać do 4 października br. W tym roku nie będą przyjmowane i oceniane zgłoszenia nadsyłane pocztą tradycyjną lub kurierem.