31 maja 2021

Dzień Dziecka w skansenie

Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza 1 czerwca (wtorek) w godz. 11.00-14.00 do Parku Etnograficznego w Tokarni na Dzień Dziecka. Na terenie skansenu odbywać się będą pokazy, warsztaty oraz konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej wraz z opiekunami. Wszystkie działania organizowane będą z zachowaniem aktualnych wymogów sanitarnych oraz zasad bezpieczeństwa.

Na sympatyków i adeptów fotografii czeka spotkanie z dawnymi sposobami robienia zdjęć oraz foto-warsztaty i konkursy wiedzy fotograficznej z nagrodami (dla szkół oraz uczestników indywidualnych) pod wspólnym tytułem „Skansen w obiektywie”.

Jednym z haseł tegorocznej imprezy będzie „Skansen – bezpiecznie”. Podczas prezentacji w wykonaniu Harcerskiej Grupy Ratowniczej z Buska – Zdroju oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Tokarni, nasi mali goście dowiedzą się, co robić aby zachować bezpieczeństwo w warunkach pandemii.

Młodzi poszukiwacze przygód i wiedzy będą mogli uczestniczyć w podchodach oraz zagrać w ogromną grę planszową na świeżym powietrzu pt. „W gospodarstwie chłopskim”.

Na „Jarmarku z dziecięcych lat” będzie można spotkać się między innymi z dawnymi rzemiosłami ludowymi prezentowanymi przez Grupę Rekonstrukcyjną „Moccus” i stoiskiem pana Włodzimierza Ciszka z zabawkami wzorowanymi na tradycyjnych zabawkach ludowych .

Tego dnia dzieci i młodzież szkolna mają bezpłatny wstęp na teren skansenu. Przybywając do Parku Etnograficznego pamiętajmy o dystansie, dezynfekcji rąk i maseczkach we wnętrzach.

Więcej informacji na stronie: https://www.mwk.com.pl/slider/6520-dzien-dziecka-w-skansenie