13 maja 2021

Konkurs projektów językowych – European Language Label 2021

European Language Label to konkurs projektów językowych. Instytucje zajmujące się edukacją językową lub je wspierające, mają szansę zdobyć prestiżowy certyfikat poświadczający, że uczenie języków w ich instytucji odbywa się na najwyższym poziomie. Konkurs jest organizowany przez Komisję Europejską i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencję Programu Erasmus+ pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Certyfikaty European Language Label są corocznie podpisywane przez komisarza Unii Europejskiej ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży, oraz polskiego ministra edukacji i nauki. Wręczenie certyfikatu i statuetki odbywa się w trakcie wydarzeń edukacyjnych organizowanych przez FRSE.

Do konkursu mogą się zgłosić wszystkie instytucje zajmujące się edukacją językową lub ją wspierające: szkoły, uczelnie wyższe, uniwersytety, przedszkola, instytucje edukacyjne dla dorosłych, seniorów, centra kultury, fundacje.

W roku 2021 z okazji 20-lecia European Language Label zostanie przyznane specjalne wyróżnienie.

Informacje nt. European Language Label:

– Opisy nagrodzonych projektów: https://ell.org.pl/laureaci/.

– Animacja Laureaci ELL 2020: https://youtu.be/Dx5LSL-Dr4k

– Film o najlepszych europejskich projektach językowych z udziałem Komisarz UE Marii Gabriel https://www.youtube.com/watch?v=d5SgTYLByBA

– Wręczenie statuetek dla najlepszych polskich projektów European Language Label perspektywy 2014-2020 (https://ell.org.pl/laureaci-nagrody-european-language-label-perspektywy-2014-2020/ ).

Aby zgłosić projekt, należy wejść na stronę www.ell.org.pl i wypełnij wniosek.

 

Załączniki

1
Data: 2021-05-13, rozmiar: 60 KB
2
Data: 2021-05-13, rozmiar: 76 KB