24 marca 2021

iTeatr: „Bambusowa Księżniczka” z Teatru Maska w Rzeszowie

TVP zaprasza na kolejną transmisję w iTeatrze, która odbędzie się 30 marca o godz. 9.00. Tym razem prosto z desek rzeszowskiego Teatru Maska pokażemy spektakl „Bambusowa Księżniczka” na podstawie japońskiej baśni z okresu Heian.

„Bambusowa Księżniczka” to spektakl familijny z Dalekiego Wschodu, w którym pojawią się nie tylko niezwykła dziewczynka i jej opiekunowie, ale także smok, mityczna góra, wielka bitwa z niezwykłym wojskiem i wiele fascynujących przygód. Przedstawienie inspirowane japońską baśnią z początków okresu Heian (od 794 do 1185 roku), zostało przygotowane przez Noriyuki Sawę – twórcę pochodzącego z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Premiera teatralna spektaklu odbyła się 24 września 2017 r.
Transmisja w HD: 30 marca godzina 9.00.
Czas trwania: 40 minut (bez przerwy).
Spektakl dla widzów bez ograniczeń wiekowych.

Więcej informacji o spektaklu na stronie: https://iteatr.tvp.pl/52853534/bambusowa-ksiezniczka-z-teatru-maska-w-rzeszowie

Chętne szkoły, które chcą obejrzeć spektakl, proszone są o kontakt z TVP3 KIELCE. Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Maile zgłoszeniowe można przesyłać do ostatniego dnia przed spektaklem. Wszelkie
informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdują się stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl

Koordynator „Internetowego Teatru TVP dla szkół” w TVP3 KIELCE, z którym mogą kontaktować się szkoły chcące włączyć się do projektu.: Paulina Błaszczyk email: promocja.kielce@tvp.pl, tel. 605 605 448.