12 marca 2021

Media Literacy & Combating Disinformation – szkolenie online

American Councils for International Education informuje o możliwości wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach Media Literacy & Combating Disinformation. Projekt jest skierowany do wszystkich grup wiekowych oraz zawodowych, zarówno do młodzieży licealnej, studentów, nauczycieli, jak i osób dorosłych, które chcą zwiększyć swoją wiedzę i kwalifikacje w temacie umiejętności korzystania z mediów.

Szkolenie jest bezpłatne, będzie realizowane przez 3 tygodnie.

Uczestnicy szkolenia zwiększą umiejętności korzystania z mediów, nauczą się jak właściwie czytać wiadomości medialne oraz chronić się przed fałszywymi informacjami. Dowiedzą się jak efektywnie wykorzystać zdobytą wiedzą i wprowadzać zmiany w swojej społeczności lokalnej.

Projekt jest realizowany przez American Councils for International Education i finansowany ze środków Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce. Celem programu jest popularyzacja konceptu krytycznego korzystania ze środków masowego przekazu oraz rozpoznawania fałszywych informacji medialnych. Podczas 6 sesji szkoleniowych online uczestnicy otrzymają możliwość zdobycia gruntownej wiedzy i kompetencji w dziedzinie media literacy. Szkolenia będą realizowane w języku angielskim oraz będą prowadzone przez doświadczonych trenerów z USA. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej.

Uczestnicy mają możliwość wyboru jednego z dwóch cykli szkoleniowych:

  • Cykl I – 12-30 kwietnia 2021
  • Cykl II – 10-28 maja 2021

Sesje będą się odbywać 2 razy w tygodniu na platformie Zoom w godz. od 17:00 do 18:30.

Każdy uczestnik, który ukończy warsztaty, otrzyma certyfikat.

Rekrutacja trwa do 26 marca 2021.

Więcej informacji: https://poland.americancouncils.org/media-literacy-pl

Aplikacja jest dostępna po rejestracji w systemie AIS: https://ais.americancouncils.org/medialiteracy

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z: