1 marca 2021

Koncert „Młodzi Niezłomnym” z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dziś, 1 marca o godz. 20:05 na antenie Programu I Polskiego Radia oraz na profilu radia na facebooku https://www.facebook.com/jedynka/ odbędzie się kolejna transmisja koncertu „Młodzi Niezłomnym” z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Koncert jest jedną z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Spektakl to dobre wprowadzenie do zajęć poświęconych tematyce podziemia niepodległościowego. Szczególnie polecany uczniom klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniom szkół ponadpodstawowych.

Koncert miał oficjalną premierę w piątek, 26 lutego na profilu MEiN na facebooku. Można go obejrzeć także w serwisie You Tube https://www.youtube.com/watch?v=qOYQlsjb3P0&feature=youtu.be

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem. Oprawę artystyczną widowiska zapewnił zespół SOUL Sanok.