21 stycznia 2021

Pierwszy spektakl Internetowego Teatru TVP dla szkół w 2021 roku – „Adonis ma gościa” z Teatru im. A. Seweruka w Elblągu

Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną wreszcie wracamy na deski najciekawszych scen polskich teatrów i na ekrany komputerów i rzutników w szkołach, by za pośrednictwem transmisji internetowej pokazywać na żywo świetne spektakle wszędzie tam, gdzie nie jest łatwo do nich dotrzeć.

W 2021 zaczynamy od spektaklu z Teatru im. A. Seweruka w Elblągu pt. „Adonis ma gościa”. Spektakl pokażemy na żywo w jakości HD 26 stycznia o godz. 12.00.

To propozycja Teatru im. A. Sewruka w Elblągu, opowiadająca historię przypadkowego spotkania dwóch zupełnie różnych od siebie bohaterów – tytułowego Adonisa i ulicznej wrony. Adonis ma wszystko. Posiłki podstawiane pod nos. Publiczność, która po każdym koncercie bije mu brawo. Pachnące kąpiele. Drogie zabawki. Jest zakochany w sobie i poza otaczającym go luksusem, niewiele obchodzi go rzeczywistość. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się pokraczny Węgiel. Splendor życia Adonisa będą dla niego szokiem.

To spotkanie zmieni życie każdego z nich. Domową papugę, Adonisa i uliczną wronę, Węgla, połączą marzenia o wolności i przyjaźń. Czego się od siebie nauczą?

Autorem sztuki jest Fred Apke. Dramatopisarz opowiada historię niespodziewanego zetknięcia dwóch różnych światów, aby pokazać proste przesłanie, które mówi, że mimo odmienności najważniejszy jest szacunek. Inny nie znaczy gorszy, a prawdziwa przyjaźń pozwala osiągnąć wielkie cele.

Transmisja w HD: 26 stycznia godz. 12.00
Czas trwania: 90 min. (z przerwą 10 min. po I połowie 40 min.)
Spektakl dla widzów: od lat 6

Ze względu na sytuację, w przypadku chęci pokazania spektaklu starszym uczniom, istnieje możliwość udzielenia zgody na przekazanie danych logowania do spektaklu uczniom, którzy uczą się w domach. W mailu ze zgłoszeniem należy podać liczbę uczniów, którym dane do logowania zostaną przekazane.

Chętne szkoły, które chcą obejrzeć spektakl, proszone są o kontakt z TVP3 KIELCE. Aby zgłosić szkołę do projektu na ten spektakl, należy przesłać na adres: promocja.kielce@tvp.pl maila z pocztowymi danymi adresowymi szkoły, numerem telefonu, adresem mailowym oraz przybliżoną liczbą uczniów, którym spektakl zostanie pokazany. Maile zgłoszeniowe można przesyłać do ostatniego dnia przed spektaklem. Wszelkie
informacje na temat projektu wraz z wymaganiami technicznymi znajdują się stronie internetowej: www.iteatr.tvp.pl.

Koordynator „Internetowego Teatru TVP dla szkół” w TVP3 KIELCE, z którym mogą kontaktować się szkoły chcące włączyć się do projektu.: Paulina Błaszczyk email: promocja.kielce@tvp.pl, tel. 605 605 448.