14 stycznia 2021

Oferta uczelni na drugi tydzień ferii!

Wirtualne warsztaty, e-wycieczki, eksperymenty naukowe, a także kursy programowania to tylko niektóre z propozycji uczelni dla dzieci i młodzieży na tegoroczne ferie. Zajęcia są dostępne dla każdego i organizowane w formie wirtualnej. To doskonała okazja dla młodych entuzjastów nauki, nie tylko do dobrej zabawy, ale także poznania oferty edukacyjnej uczelni.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że ferie zimowe odbywają się inaczej niż zwykle. Dzieci i młodzież muszą zostać w domu z powodu obostrzeń. Aby urozmaicić im czas, uczelnie opracowały specjalny program edukacyjno-rozrywkowy na okres ferii. Uczestnicy akcji będą mogli nie tylko zdobywać nową wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania, ale także choć przez chwilę poczuć się studentem i przekonać, jak wygląda studiowanie na uczelni.

Chcecie się dowiedzieć, co jeszcze przed nami? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą uczelni na ferie!

Uniwersytet Warszawski

 • Do 17 stycznia – Noc Biologów na UW online ─ hasło tegorocznej edycji to „Bajkowy świat biologii”. Zaplanowano liczne wykłady, wirtualne wycieczki, sesje posterowe oraz inne atrakcje związane z odkrywaniem tajników flory i fauny.
  Dowiedz się więcej
 • 14 stycznia w godz. 17.00-19.00 – Dzień Logiki na UW (III edycja) – prof. Stanisław Krajewski wygłosi online wykład pt. „Twierdzenie Gödla dla laików – i co z niego (nie) wynika”. Wykład potrwa ok. 30 minut. Odbędzie się na platformie Google Meet.
  Dowiedz się więcej

Nowe wydarzenia są również na bieżąco zamieszczane w zakładce „Kalendarz” na stronie uczelni.

Akademia WSB
W drugim tygodniu ferii zimowych Akademia WSB proponuje zajęcia dla rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży.

 • 14 stycznia, godz. 10.00-11.00 – „Dyscyplina, motywacja, samokontrola czyli co decyduje o sukcesie podczas egzaminów?”. Kiedy przygotowujemy się do sprawdzianów, matury, czy sesji często zadajemy sobie to pytanie czy dam radę? Czy jestem w stanie zmotywować się do nauki? Co decyduje o naszym sukcesie: środowisko czy wychowanie? Podczas spotkania dowiesz się jak jest naprawdę, czym jest motywacja, a czym dyscyplina i samokontrola.
 • 15 stycznia, godz. 14.00-15.00 – „Pomadki, błyszczyki balsamy – pielęgnacja zimowa”, warsztat. Praktyczne zajęcia z przygotowywania własnych kosmetyków.

Więcej informacji

E-ferie z Uniwersytetami Dziecięcymi Akademii WSB
Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB w czasie ferii przygotowały specjalną ofertę warsztatów edukacyjnych dla dzieci w wieku 6-12 lat. Spotkania odbywają się w formie online na platformie webinarowej z czynnym udziałem słuchaczy.

 • 14 stycznia, godz. 15.00, 60 min. – MINECRAFT – Nie lada gratka dla fanów gry Minecraft. Razem stworzymy grę i zbudujemy minecraftowe postacie. Naszym celem jest zdobycie tytułu mistrza Minecraft. W programie również zabawny quiz dotyczący sześcianowego świata.
 • 15 stycznia, godz. 15.00, 60 min. – LEGO po mistrzowsku! – warsztaty budowania z klocków Lego z finalistą programy Lego Masters.

Dowiedz się więcej

Katolicki Uniwersytet Lubelski
Wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych dziennikarstwem, fotografią, reklamą i mediami społecznościowymi zachęcamy do udziału w akcji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego „Studiuj w ferie z dziennikarstwem KUL”. Uczelnia przygotowała dla młodych pasjonatów dziennikarstwa wykłady, warsztaty i ćwiczenia w formule on-line. Zajęcia potrwają do 15 stycznia br.

Dowiedz się więcej

Politechnika Warszawska

 • Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych organizuje zajęcia w ramach Młodzieżowej Ligi Matematyki i Informatyki.
  Dowiedz się więcej
 • Uczniowie mogą skorzystać także ze strony z różnorodnymi materiałami dotyczącymi uczelni (strona jest wciąż rozbudowywana).
  Dowiedz się więcej

Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu
Co na was czeka?

 • oferta warsztatów w zakresie doradztwa zawodowego,
 • wspólne oglądanie on-line filmów o tematyce psychologiczno-pedagogicznej,
 • warsztaty z zakresu zwiększenia samooceny,
 • warsztaty z zakresu kreatywnego myślenia, adresowane do uczniów szkół podstawowych w oparciu o zalecenia polityki oświatowej 2020-2021.

Dowiedz się więcej

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
4 stycznia ruszyły Wojskowe Ferie online – Ćwicz z nami! Najlepsi żołnierze sportowcy razem z rodzinami i przyjaciółmi zachęcają do wspólnych ćwiczeń. W czasie ferii zajęcia te pomogą dbać o formę fizyczną oraz wzmacniać ogólną kondycję, wytrzymałość i odporność.

Dowiedz się więcej

ASP w Łodzi
Do 15 stycznia trwają „Ferie online z ASP w Łodzi”. To okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W specjalnie przygotowanych „pokojach” na platformie Webex dyżurować będą pedagodzy. Podczas takich spotkań będzie można dowiedzieć się, co powinno się znaleźć w naszym portfolio i jakie są wymagania stawiane kandydatom. Będzie to także znakomita okazja do skorzystania ze zdalnej korekty prac rysunkowych, malarskich czy fotograficznych.

Dowiedz się więcej

Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej we Wrocławiu
Zajęcia online w formie wykładów z elementami interaktywnymi będą się odbywać 3 razy w miesiącu po 2 godziny lekcyjne. Pierwsze z nich odbędą się w czwartek, 14 stycznia o godz. 18.00.

Dowiedz się więcej

Zapraszamy do korzystania z oferty przygotowanej przez uczelnie na drugi tydzień ferii!

Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki