19 listopada 2020

Otwarte webinaria dla uczniów

Fundacja Adamed zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski na otwarte i bezpłatne webinaria naukowe z obszaru nauk ścisłych i przyrodniczych. Spotkania poprowadzą polscy naukowcy z międzynarodowym doświadczeniem badawczym. Zajęcia stanowią przy tym przedsmak tego, czego uczniowie mogą nauczyć się, biorąc udział w 7. edycji programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP.

Szczegółowe informacje dot. webinariów i udział w nich dostępne są na stronie wydarzenia na Facebook – https://facebook.com/events/278019726881146. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. metody wykrywania wirusa SARS-CoV-2, wykorzystanie mikroskopii elektronowej w badaniu koronawirusów, a także przyszłość lotnictwa i sposoby zastosowania nadprzewodnictwa.

Dodatkowo, uczniowie zainteresowani programem mogą wziąć udział w spotkaniach online z absolwentami poprzednich edycji. W trakcie transmisji live dowiedzą się o obozie naukowym oraz procesie rekrutacyjnym. Harmonogram spotkań i dodatkowe informacje znajdują się pod linkiem – https://adamedsmartup.pl/2020/11/16/roadshow-adamed-smartup-przenosi-sie-do-przestrzeni-online/.